Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak jsme se vydali do Arény Jaromíra Soukupa

7. 01. 2018 2:53:30
2. ledna večer vzbudila Aréna Jaromíra Soukupa na TV Barrandov řadu diskusí na internetu. Už když jsem se o chystaném pořadu dozvěděl, začal jsem zjišťovat, jestli by bylo možné se dostat přímo do studia. To se nakonec nepovedlo.

Jak vypadala debata, už pravděpodobně víte, případně si to můžete pustit v archivu. Za pozornost ale stojí také dění v zákulisí pořadu. Několikrát jsem už byl v pořadu Máte slovo na ČT 1, kde to je trochu podobné, co se týče bouřlivé diskuse, ale zato publikum je tam vždy přesně rozděleno, je vyvážené a diváci jsou zváni do studia přesně podle kapacity, aby se nestalo, že někdo dorazí, ale do studia už se nevejde.

Na TV Barrandov to ale funguje jinak. Přijít může každý. Není nutno se nikde předem registrovat. Přestože nepatřím ke skalním příznivcům Michala Horáčka, tentokrát jsme se se skupinkou přátel přidali k jeho fanklubu, protože další naši oblíbení kandidáti v pořadu nediskutovali. Dorazili jsme přesně na čas, ve 20:30, do ateliéru číslo 2, ze kterého se pořad vysílá. Tam jsme ale skoro hodinu čekali v chodbě, kde jsme se zatím zdravili s dalšími známými tvářemi, a diskutovali jsme o aktuálních tématech. Jedna z příznivkyň Michala Horáčka nám rozdávala zajímavé transparenty, například i ten s heslem "Horáček je český Trump".

Když se konečně fronta začala hýbat, postupně jsme se sunuli ke vchodu do studia. Během toho nás ale ochranka vyzvala, abychom se posunuli o pět metrů dozadu, a abychom uvolnili cestu. Pak vyzvali skupinu SPO, aby prošla přednostně do studia. Zajímavé na tom je, že tato skupina nebyla nijak kontrolována, jestli u sebe někdo nemá zbraň, zatímco příznivci Michala Horáčka byli důkladně prohlíženi, podobně jako když jdete navštívit fotbalové utkání. Následně ochranka řekla, že už je to plné, že publikum musí být vyvážené, a proto zbývající příznivce Michala Horáčka už nemůže pustit dovnitř. Šli jsme tedy pořad sledovat do blízké restaurace.

Je zajímavé, že se k tomu TV Barrandov následně vyjádřila tak, že musí dodržovat protipožární předpisy, a je nutná také vyváženost publika. Protipožární předpisy bych samozřejmě pochopil, a přiznám se, že nevím, jak tyto předpisy právě v tomto studiu stanoví maximální počet lidí uvnitř. Podle svědků, kteří se do studia dostali, ale navíc uvnitř zůstalo několik volných míst k sezení, a také dostatek místa k stání. Na FB to popsal například Marek Otypka. Zároveň si myslím, že deset lidí, kteří se do studia nedostali, už by ten poměr diváků výrazně nezměnili. Nevím, jestli se ochranka bála, že zrovna my budeme pokládat záludné otázky.

Martin Uhlíř zase na FB informoval o tom, co zažil ve studiu. I když byli příznivci Michala Horáčka vyzvání, aby šli do levé části studia, některá místa zde už obsadili komparzisté (údajně za pořad dostávají 300 Kč), a bránili příznivcům Michala Horáčka v přístupu do první řady hned u mantinelů, kde by se mohli dobře hlásit o slovo a pokládat otázky. Martin Uhlíř se v průběhu pořadu sice dostal ke slovu, ale jak uvedl, tak se ho těsně před začátkem pořadu snažila vytlačit i ochranka. Příznivci Michala Horáčka se tak ve studiu různě rozptýlili mezi komparzisty.

Tým Michala Horáčka navíc sdělil, že od TV Barrandov měli slíbeno 100 míst pro diváky ve studiu, ale až v úterý dopoledne dostali zprávu, že se do studia vejde jen 50 lidí. Přijde mi hodně zvláštní, že byli někteří komparzisté vpuštěni do studia dříve, aby obsadili nejlepší místa. Do té doby jsem si myslel, že jsou tam primárně vpuštěni diváci, kteří přišli vyjádřit názor, a až pak je publikum doplněno o kompars. Takto se do studia nedostali diváci, kteří chtěli vyjádřit svůj názor. A jak vždycky opakuje Jaromír Soukup, chce dát všem možnost, aby se vyjádřili. Jak jsem se přesvědčil, neplatí to ale opravdu pro všechny. TV Barrandov evidentně nepočítala s takovým zájmem. Přesto si myslím, že příznivci Michala Horáčka byli v pořadu aktivnější a hlasitější než skupina SPO.

Autor: Šimon Hlinovský | neděle 7.1.2018 2:53 | karma článku: 42.02 | přečteno: 12017x


Další články blogera

Šimon Hlinovský

Dilema nerozhodnutých voličů

V minulých prezidentských volbách jsem podporoval Karla Schwarzenberga a měl jsem velkou radost, když postoupil do druhého kola. Nespočítal jsem si ale, kolik má odpůrců. Proto bylo snadné ho pomluvit a zajistit zvolení Zemana.

7.1.2018 v 22:18 | Karma článku: 14.86 | Přečteno: 877 | Diskuse

Šimon Hlinovský

Žabomyší války prezidentských kandidátů

Podle všech předpokladů Miloš Zeman vyhraje první kolo, ale je nereálné, aby získal nadpoloviční většinu. Otázkou je, kdo se mu postaví ve druhém kole. Příznivci ostatních se stále více hádají, ale tím v důsledku posilují Zemana.

30.12.2017 v 16:41 | Karma článku: 18.36 | Přečteno: 1183 | Diskuse

Šimon Hlinovský

Zeman se bojí pravdy

Zeman je velký srab, lhář a zbabělec. Jinak si nelze vysvětlit, že nechce chodit do televizních debat s ostatními kandidáty. Bojí se pravdy, protože Zeman neustále lže a překrucuje pravdu. Proto radši mluví na Barrandově.

28.12.2017 v 20:03 | Karma článku: 25.53 | Přečteno: 1135 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Krčál, Malá – odstřely nikoli podle abecedy

Nejeden thriller má zápletku v tom, že pachatel vražedných útoků si pořadí svých obětí vybírá podle abecedy. Agatha Christie s tím přišla jako první.

17.7.2018 v 9:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Jan Bartoň

K setkání Trumpa s Putinem: Chtějí američtí liberálové válku s Ruskem?

Podle některých výroků z amerických médií je zřejmé, že ve Spojených státech vrcholí nenávistná kampaň proti Donaldu Trumpovi. Znějí obvinění ze zrady amerických zájmů od demokratů i od některých republikánů.

17.7.2018 v 8:00 | Karma článku: 13.34 | Přečteno: 182 | Diskuse

Jiří Hynek

Bajka o společné obraně

Kdysi dávno se nájemníci jednoho domu rozhodli, že o dům budou společně pečovat. Protože tato péče něco stojí, tak se domluvili, že každý z nich bude dávat částku ve výši 2 % svého ročního příjmu.

17.7.2018 v 7:29 | Karma článku: 14.38 | Přečteno: 295 | Diskuse

Lubomír Stejskal

K summitu Trump - Putin

Helsinské setkání prezidentů USA a RF má také svoji izraelskou dimenzi. Týká se Sýrie. Současné boje vládních vojsk a protirežimních sil v těsné blízkosti Izraele sledují jeho politické a vojenské špičky s mimořádnou pozorností.

16.7.2018 v 20:20 | Karma článku: 14.54 | Přečteno: 264 | Diskuse

Karel Trčálek

Řvoucí hysterikové v ulicích svrhnou Babišovu vládu jako na Ukrajině či na Slovensku!

Jsem pevně přesvědčen o tom, že řvoucí hysterikové v ulicích brzy svrhnou Babišovu vládu. Proto jsem taky napsal tento skvělý a fantastický článek, abych tomu, pokud možno, zabránil

16.7.2018 v 18:04 | Karma článku: 16.73 | Přečteno: 466 | Diskuse
Počet článků 30 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1947

Vystudoval jsem politologii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Když jsem se po maturitě rozhodoval, koho volit, TOP 09 pro mě byla jasná volba. A protože nechci jen pussivně přihlížet, stal jsem se také členem této strany.

Najdete na iDNES.cz